Neděle 21. srpna 2022

DORMITHÁLIE

Planeta pohádek nás přivítala při rozcvičce pohádkovou písní. To se to pak krásně a s chutí snídalo. Ke snídani si každý může vybrat mezi pečivem se sýrem, šunkou, salámem a pomazánkami, nebo dát přednost lupínkům a čoko kuličkám s mlékem. Na talíř může přidat zeleninu nebo ovoce. Někdy je jogurt nebo vánočka. Občas vajíčka. Ze snídaně pak plyne ta energie, kterou tu potřebujeme na dopolední zpívání a tancování.

K obědu jsme měli noky s kuřecím a špenátem. A tak zbylo energie i na odpolední program, kdy jsme obchodovali s kouzelnickými předměty a surovinami jako např. sůl nad zlato, zlaté vlasy děda Vševěda, modré z nebe, kámen mudrců a v nejhorším případě nelegální živá vod(k)a. Pro získávání síly si týmy obchodníků mohly pořídit kouzelnické hůlky. Obchodního ducha nejvíce prokázal tým RED MOON, který se dostává na hracím poli našich redakcí do většího a většího úniku.

Odpoledne podnikli naší zvídaví reportéři zajímavý pokus při zkoumání pohádkové planety. Několik tradičních pohádek se snažili modernizovat a zapojit současné trendy naší doby. Celý večer jsme se bavili jejich nápady.

Šípková princezna si vybírala ženicha dle modelu iPhonu, který ji při zásnubách mohl nabídnout. Když si jeden mobil s princem vybrala, vůbec s ním nebyla spokojená, ani šťastná, až z toho on navěky usnul.

Zlá královna Dora si na HDTV ověřovala, kdo je ve světě nejkrásnější. Dotyčnou osobu otrávila. Když přijel za Sněhurkou alias Sněžkou princ a uviděl ji bez dechu, snažil se o polibek, při němž objevil skutečnost, že Sněžka je ve skutečnosti mužského pohlaví.

Červená Karkulka, kterou její maminka nemohla utrhnout od sociálních sítí, se přeci jen vydala přes les za babičkou. Cestou natočila z lesa vlog. Její činnost monitoroval agent s dronem. Když Karkulka přes nesnáze s agentem dorazila k babičce, která byla ve skutečnosti vlkem s babičkou v břiše a posléze i s Karkulkou v břiše, vypadalo to beznadějně. Naštěstí šel kolem lovec pokémonů a nezvyklého vlka svým pokébalem ulovil, čímž Karkulku z břicha osvobodil.

Perníková chaloupka – Mařenka s Jeníčkem, vracejíce se z koncertu přes les, cestou zabloudila. V lese objevili chaloupku, kde se rozhodli nabít si telefony. V chaloupce žila stará babička, která o mobilech a technologiích neměla vůbec žádnou představu. Mařenku uvěznila a chtěla ji vykrmit. Mařenka chytře nabídla babičce pomoc s určením správné kalorické stravy pro vykrmení obětí výměnou za nabitý telefon. Babička získala představu o kalorické hodnotě stravy a Mařenka sobě i Jeníčkovi zachránila život.

Všechna dramatická zpracování sledovala kompetentní porota složená z pohádkových bytostí i jejich mazlíčků. Porota ocenila nové náměty, kostýmy i herecké projevy účinkujících. Všechny pohádky vykazovaly značný obdiv k technologiím i otázku závislosti na nich. Problematika genderu se objevovala ve spojení s věkem i pohlavími. Kladné momenty, které jsme zaznamenali, se týkaly výměny know how mezi generacemi v případě Perníkové chloupky, přiznání problému se závislostmi v Karkulce, mezilidskou závistí u Sněhurky a bezohledností a sebe zahleděnosti Šípkové Růženky. V neposlední řadě se objevil nápad s využitím technologií v boji s pohádkovými monstry, a to v případě vlka a lovce pokémonů.

Hudební vložka v podobě zamilovaného duetu pohádkové dvojice Lociky a Evžena uzavřela večer a zároveň naladila všechny na další den, který se bude odehrávat na planetě zamilovanosti a úsměvů – LAMÚRIE. Vybranou finálovou písní se ten večer stala Irská pohádka.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s