Pondělí 24. srpna 2020

Sváteční den nám nebyl ničím výjimečným co se pěvecké a choreografické průpravy týče. Bez ohledu na den v týdnu nám přibývá secvičených písní. Dokonce se dobrovolníci schází i o poledním klidu, aby pracovali na novém repertoáru. Od zpívání je neodradil ani kalorický oběd – domácí vypečené buchtičky s krémem.

Však taky hned odpoledne byla příležitost ze sebe kalorie vyskákat. Na programu byla týmová retro-olympiáda. Po slavnostním zapálení olympijské pochodně byly retro-hry zahájeny.
První disciplínou, ve které týmy změřily své síly, byla hra „čára“. Původní „céčka“ jsme nahradili typickým místním platidlem a nejbližší zásah čáry bral všechno. Dále se týmy popraly se skákáním „gumy“. Velký zájem jak u diváků, tak soutěžících vzbudily tradiční „kuličky“. Důlek v místní kamenité cestě byl mělký, ale neohrožení kuličkáři neomylně mířili. Síla paží se projevila v „přetahování lanem“. Bohužel nás zaskočila dešťová přeháňka a překazila „skákání panáka“. V jídelně jsme olympijské klání dokončili taháním tyček „mikáda“.
Pak už nám nic nebránilo nacpat si břicho bezkonkurenční večeří – ražniči s hranolky. Délka fronty na přídavek trhala rekordy, ale kuchyň se nenechala ani tentokrát zaskočit.

Večer bylo nutno nechat trávit tělo při filmovém večeru. V rytmu se Sestrou v akci jsme zakončili neděli. (LP)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s