Sobota 31. srpna 2019

Sobotní dopoledne bylo o něco klidnější než ta předchozí. Budíček nezněl chalupou tak brzo, nikam se nespěchalo (to přišlo až k večeru). Paprsáci se pod vedením Markétky znalé terénu vydali na procházku po lese, který naše útočiště obklopuje. Celý týden nás provází krásné počasí a slunce, nejinak tomu bylo i dnes, a proto se ještě jednou vyřádili paparazzi. Některé tváře se však před nimi úspěšně schovávají:

Pózování v lese plném hub i ostružin

Po obědě jsme se vypravili na poslední výjezd – přímo do hlavního města. Zde už tradičně zpíváme v sále domova pro seniory „Mattenhof“, který skrývá nejen vynikající klavír, ale dokonce i varhany.
Paprsáci se snažili, znělo jim to krásně ve všech jazycích, které v repertoáru mají. Zaplněný sál poslouchal, ve švýcarských písních “ Chumm mir wei ga Chrieseli gwinne“ a “ Lueget, vo Bärge und Tal“ se rozezněl i z publika.
Po koncertě procesí posluchačů, včetně českého konzula v Bernu, třáslo rukama Markétce a panu Klipcovi se srdečnými díky, kterým sice my neznalí němčiny doslova nerozumíme, ale z pár známých slov a výrazu se dají dobře pochopit.

Přípravy na koncert v Bernu

Potom už následoval rychlý přejezd zpět do Oberwaldu, rychlá večeře, rychlé stavění miniverze aparatury… Prostě nebylo času nazbyt. Poslední koncert byl ale uvolněný, zpívali a hráli jsme na terase u hospůdky kousek pod naší ubytovnou. Dorazili opět věrní příznivci a spolu s místními zaplnili celou terasu. Pomalu se stmívalo a Paprsáci dozpívali písničky od podlahy i od srdce naposled na tomto zájezdu…

Chvilku před začátkem posledního vystoupení…

Zítra se už s krajinou kopců posetých strakatými kravičkami rozloučíme. Přivstaneme si na to brzo ráno, abychom dlouhou cestu v neděli dobře zvládli. Určitě dáme vědět, jak jsme na tom! Tak přejeme dobrou noc! „Guet Nacht!“ 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s