Pondělí 26. srpna 2019

Milí čtenáři našeho blogu!

Dnes jsme absolvovali první dva koncerty letošního zájezdu – podívali jsme se nejprv do Eriswilu, do domova pro seniory, ve kterém zpíváme pravidelně a stejně tak se u něj fotíme.

Příjezd k altersheimu

Vystupovali jsme na terase zastíněné pergolou, do které se opíraly silné paprsky slunce shora a silné hlasy Paprsku zdola. Ve zhruba hodinovém programu se objevily hlavně lidové písničky – české, moravské, švýcarské, německé, francouzské, italské… Prostě evropská všehochuť.
Po koncertu se Paprsáci (i když tedy spíš Paprsačky) vyfotily ve všemožných pózách, světlo fotkám přálo:

Focení, focení – ne každý ho ocení… (rým vypůjčen z písně Martina Kučery)

Potom nám v altersheimu připravili moc dobrý oběd a brzy nato jsme se vydali do nedalekého Huttwilu, opět do domova pro seniory.
Program se nesl v podobném duchu, snad jsme tedy opět vykouzlili publiku aspoň trochu úsměvu na tvářích. Ve švýcarských altersheimech mají sice kalendář koncerty naplněný bohatě, ale málokdy to asi bývá takový mladý sbor z velké dálky…

Když Paprsek v Huttwilu dozpíval, mohl se na chvíli rozprchnout po městečku a objevovat jeho krásy…

Huttwilský kostel na náměstí

…nebyli by to ale Paprsáci, aby se nevydali hledat obchůdek s balónky nafouknutými heliem… To už zřejmě nejde jinak. A tak se k autobusu před odjezdem blížil barevný houf, který občas mluvil či zpíval šmoulími hlasy. Některé balonky se dokonce svezly až zpět nahoru do Oberwaldu, kde padly za oběť áriím všemožných žánrů.

Pak už na nás čekala večeře, nadechování čistého vzduchu kolem chalupy a o něco později příprava na spaní. Zítra totiž vstáváme o něco dříve, naše ranní cesta povede do kostela v Oberdiessbachu, ale o tom zase až zítra… 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s